Powrót do strony głównej

Czytam


goodreads.com

KONTAKT Z AUTORKĄ

Kategorie: Wszystkie | Komiks | Przemyśliwam
RSS
czwartek, 24 stycznia 2013
Głosowanie na Blog Roku 2012 :)

Głosowanie na Blog Roku wystartowało, jak zwykle kryję się w kategorii Artblogi. Żeby zagłosować się wysyła esemesa. Esemes jest płatny złoty dwadzieściaczy. Można głosować na wiele blogów, więc nawet jeśli zagłosujecie na jakiś inny to na Krótką Serię też jeszcze możecie. Jak będzie dużo głosów to przejdę do następnego etapu, w którym nie dostanę nominacji :]. Ale i tak fajnie byłoby zawitać do pierwszej dziesiątki :>. Rok temu się udało, bo naganiałam ludzi mailami, w tym roku startuję pro forma, a nuż ktoś nowy zobaczy i się mu spodobasie. A może tych spodobasiów będzie dużo?

Wysyłamy smsa o treści F00035 (zera to są) na numer 7122. Ja już wysłałam, zaraz wyśle Średni, Mamusia, Męża jak wróci oraz Najstarsza jak się przedrze przez zaspy. Jak nie to nie dostaną kolacji. A, mam jeszcze komórkę ex-szefa to jeszcze z tego sobie wyślę. Kto bogatemu zabroni. ;)

http://www.blogroku.pl/2012/kategorie/kraltka-seria-,ou,blog.html

Tagi: blog roku
18:43, kajagrafik , Komiks
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 stycznia 2013
Blogolansio

       Siedzę i czytam i czytam i piję kawę, herbatę i czytam. Uśmiecham się do Kury, popłakuję u Chustki. Nudzę się u jakiejś świeżo-założonej nastolatki.

       Odkrywam BLOGOSFERĘ. Jo głupia myślołech, że to takie pisanie dla amatorsiów, co to chcą się z ludźmi podzielić myślami, obrazkami, żartami alboczymtamjeszcze. Ewentualnie podyskutować sobie na zadany temat z możliwością kasowania niewygodnych komentarzy (po co hodować wrzody). Łooops, bardzo nam przykro, panience się blog z pamiętnikiem z wakacji pomyrdał. Okazało się otóż, że aby być Blogerem (przez średnie "B" przynajmniej) nie wystarczy sobie mieć stroneczkę z rysuneczkami. Żeby być PRAWDZIWYM trza Mieć Dużo Komciuff o określonej jakości (nie sprecyzowano jakiej). Obecnym Być w Mediach Tradycyjnych (obstawiam, że w roli kolejnego Ekspertaodczegośtam - telewizje śniadaniowe kochają Ekspertów). Kreować Opinie (Blog Zucha na ten przykład kreuje opinie na temat accountów i informatyków). Udzielać się na Konferencjach (chętnie się udzielę rozwijając temat "bicie piany a blogowanie dla funu"), pisać Książki, Artykuły, Kręcić Filmy, czyli ogólnie robić z własnej duppy (excuses le mot) niewiadomoco. 

       Zajeżdża mi to szerokopojętym celebrytyzmem. Czyli śmierdzi. Kominek (pojedę sobie lekko, z gościem nie piłam, więc póki co nie będzie do mnie dzwonił o trzeciej nad ranem z propozycją wybicia zębów) na podstawie w.w. kryteriów prowadzi ranking blogów. RANKING. Nie "moje ulubione blogi". Nie "moim zdaniem ciekawe blogi". Absolutnie i jeszcze raz NIE. Kolega Kominek królewskim gestem rozdaje nominacje do złotych, srebrnych, brązowych dziesiątek, do "najlepszych tekstów", określa, kto jest ikoną blogosfery. Wymienieni na jego "listach obecności" skaczą wzwyż w rankingach oraz po łóżkach, reszta kwili i stara się być Bardziej.

  • Zapytajnik pierwszy: dlaczego Kominek jest WPŁYWOWY? Skąd się bierze jego wpływowość? Łażę po tym jego blogu i łażę i oprócz nieco kontrowersyjnej ale ciekawej szaty graficznej (kiepsko się czyta, zwłaszcza jeśli ktoś cierpi na notoryczną gonitwę myśli) nie widzę nic, co wyróżniałoby go z tłumu. Ja nie chcę hejtować czy jaktosiętamnazywa. Ja po prostu LUDZIE, ALE NIE ROZUMIĘ. Nie znalazłam nic wciągającego w dziale Media. Ani Social Media. Ani Blogosfera. Ani Tech&Mobile. O zakładce Uczucia&Emocje nie wspomnę. NIECH MIĘ KTOŚ WYTŁUMACZY. Prosz.
  • Zapytajnik wtóry: po co ludzie tworzą blogi? Ja wiem po co ja. Bo mam śmiszne (przynajmniej w założeniu) rysunki, lubię jak ludziki je oglądają i klaszczą w łapki i jak widzę dużo lajków to się cieszę, że się ludzikom podoba i że się pośmiały trochę w ten pochmurny dzień. Wiem, po co pisała Chustka. Mam wrażenie, że wydajemiesie, że wiem dlaczego pisze Radomska. Na moje niewprawne oko żaden z tych blogów nie ma w założeniu kryteriów Pana Kominka. Siemisiewydajesie, że komuś pomylił się marketing reklamowy z radosną twórczością. Nie wiem jak reszta amatorstwa, ja zasadniczo cieszę się, że w rankingu Kominka mnie nie ma i nie będzie. Póki tak się dzieję mam pewność, że uprawiam "sztukę dla luda" a nie "sztukę dla ego" (własnego naturalnie). 
  • Zapytajnik czeci: (do przedyskutowania w internetu jak ktoś jest nołlajfem a jak ktoś nie jest to po drinku w sobotę): CO TO WŁAŚCIWIE JEST BLOG?? Piszcie komcie. 


Zdrawim.
Wasza Najoddańsza

Ps. Wątpiących informuje się że zarówno błędy stylistyczne jak i ortograficzne w powyższej wypocinie zostały popełnione celowo. Nie ma, że boli, musi boleć.


piątek, 18 stycznia 2013
Język roślin

Póki co nie wiadomo, o czym rośliny gadają między sobą. Natomiast jasne są komunikaty niektórych iglastych w drugiej połowie stycznia. Niniejszym Święta Bożego Narodzenia uznaję za zakończone.

piątek, 11 stycznia 2013
Teoria względności

W pewnym wieku czasoprzestrzeń zagina się, z czego wynika cała masa zgrzytów międzypokoleniowych. Starcy inaczej rozumieją określenie "będę wieczorem" po prostu.

sobota, 05 stycznia 2013
Niewiadoma

Przejrzał mnie, nie da się ukryć. 

piątek, 28 grudnia 2012
Hej, kolęda

Koty w ciemności rozmnażają się przez podział i wsysają się, kiedy zapala się światło. W akcie desperacji o trzeciej trzydzieści nad ranem pozbawiłam choinkę dolnych bombek.

piątek, 21 grudnia 2012
Misja

Ręce precz i proszę wyjść z kuchni. Tak w skrócie, bo w razie czego mogę rozwinąć. 

Oczywiście specjalnie dla Was Wesołych, Rodzinnych i Jakich Tylko Chcecie, wszystko w ramach abonamentu.

poniedziałek, 17 grudnia 2012
Energy saver

Co masz zrobić jutro zrób dziś, kto rano wstaje temu się daje i inne, wypisane skrupulatnie na karteczce nie dotyczą zimy. Bo zimno.

piątek, 14 grudnia 2012
Fakt nieoczywisty

Że niby jak dziecko czyste to nieszczęśliwe. Phy.

wtorek, 20 listopada 2012
Bą tą

Kultura musi być. W końcu prostaka bym sobie nie wzięła.


1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12