Powrót do strony głównej

Czytam


goodreads.com

KONTAKT Z AUTORKĄ

Blog > Komentarze do wpisu
Uciechy czyste

W tym roku Kościół znów ogłosił, że Halloween to robota Szatana. Podobnie jak Hello Kitty, Jerzy Owsiak i TVN. Dzięki temu w klasie Najmłodszego nie ma dyń, za to wisi krzyż. 

Jako alternatywę dla nieczystych uciech, salki parafialne oraz niektóre szkoły zaproponowały baliki, na których dzieci przebiorą się za wybranych świętych (w końcu pierwszego listopada mamy RADOSNE - warto o tym pamiętać - święto: dzień Wszystkich Świętych).

pierwszym odruchu popukałam się w głowę. W drugim pomyślałam, że przecież dlaczego nie. W trzecim...

... oczami wyobraźni (a ja mam duże oczy) zobaczyłam dziesięcioletniego Świętego Piotra udającego, że pastorał to miecz świetlny. Po podłodze raczkuje trzyletnia Matka Teresa a przy stole opycha się ciastkami sugestywnie wypięta Maria Magdalena Zanim-Spotkała-Jezusa. Spocony pięcioletni Jan Paweł II uskutecznia twista z Maksymilianem Kolbe z tej samej grupy przedszkolnej. Święty Wojciech zgubił lewą stopę i krzyczy że nie pójdzie do dzieci niepoćwiartowany. Jedenastoletnią Marię przyszłą Matkę Bożą rozbolał właśnie brzuch i wszyscy mówią, że to podejrzane. Rytm pląsom i harcom nadaje wikary w stroju Anioła Zwiastowania...

Tak sobie myślę, że to całe Halloween to zupełnie niewinne święto.

sobota, 02 listopada 2013, kajagrafik

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Olga, *.cable-modem.tkk.net.pl
2014/03/15 00:40:54
od dawna czytam i myślę... czy wszystko u was dobrze?