Powrót do strony głównej

Czytam


goodreads.com

KONTAKT Z AUTORKĄ

Blog > Komentarze do wpisu
Bielmo

Na gałęziach zalega śnieg. Piękny, mokry śnieg, który znienacka wykonuje desant za mój kołnierz. Słońce pojawia się sporadycznie w celu poświecenia w okno tylko do momentu, w którym postanawiam wyjść na zewnątrz. Temperatura kwalifikuje mnie do konkursu na ludzika Michelin.

Skarpetki mam fioletowe w białe ciapki. Grubaśne. Do tego leginsy, też grubaśne. Fajne mi zjeżdżają z tyłka zaopatrzonego w bawełniane gatki grzejące to i owo. Podkoszulek a na to polarek z Biedronki w kolorze wściekłej jarzębinki. Z futerkiem od wewnątrz, bo przytulaśne. Brzuszek mi wzdęło od świeżo usmażonych tostów z podwójnym serem i bardzo gorącej herbatki. Buźka wyciapciana kremem świeci jak latarnia.

Wygrzewam sobie kanapę. W teletiwi odmładzają o dziesięć lat kolejną Starą Czterdziestkę. But, fryz, ustka, oczko. Zezem zaglądam w lusterko, sprawdzam swoje, czy równie zalotne. Coś nie bardzo. Burp, o przepraszam, to te tosty. Czterdziestka z teletiwi odkrywa dobrodziejstwa obciskających gaci, zachwyca się nową figurą. Krytycznie macam oponkę, sprawdzam czy nie da się jej wepchnąć palcem do środka. Nie będę przecież w takich gumach po domu, w środku polarnej nocy. O, pryszcz mi wyskoczył.

- Małżu, jestem taaaaka brzydka…
- Głupia jesteś.

No właśnie. Nie dość, że brzydka to jeszcze głupia. Ale mu się trafiło.

Ps. Małż mi przypomniał, że tak naprawdę liczą się tylko cycki i tyłek. W leginsach i podkoszulku te kawałki mnie wyglądają na tyle dobrze, że na resztę nie zwraca uwagi. Życie jest prostsze niż byśmy chcieli.

Czego i Wam, Drodzy jak zwykle.

Wasza Najoddańsza 


poniedziałek, 11 lutego 2013, kajagrafik

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/02/12 10:53:08
Hm.. pogubiłam się... to miał być wpis pesymistyczny czy optymistyczny??? :D
-
kajagrafik
2013/02/12 12:57:53
Zależy od nastawienia odbiornika ;)
-
kmystkowski
2013/02/16 15:21:01
Ja tam myślę, że raczej optymistyczny, ale to moje odczucia po prostu =)